Кількість вірусів зростає з кожним днем. Тенденція збільшення кількості шкідливих програм робить установку антивіруса особливо актуальною. Звичайно, подібний софт не дає стовідсоткового захисту, але допомагає значно скоротити ризик зараження.
Отримати зараження можна з інтернету і через знімні носії інформації. Тому забезпечувати противірусний захист необхідно навіть без підключення до всесвітньої мережі.
Популярні антивіруси
Сегмент створення антивірусного програмного забезпечення придбав значний розмах і продовжує розвиватися. Розглянемо кілька найбільш затребуваних рішень.
Avast Free Antivirus і Internet Security
Продукти чеської компанії Avast! по праву вважаються найбільш популярними у всьому світі. Ними користується близько 230 млн. Чоловік. Безкоштовна версія програми включає в себе модуль резидентного захисту з трьома екранами: файлової системи, трафіку і пошти. Користувачі безкоштовної версії отримують зрозумілий інтерфейс, можливість періодичного формування звітів і отримання їх за запитом.
Платні версії (Avast! Internet Security, Pro antivirus, Premiere) користувачі отримують набір додаткових інструментів:
- пісочницю для ізольованого запуску додатків;
- вбудований брандмауер і спамфільтр;
- утиліту для поновлення встановлених додатків і видалення «сміттєвих».
І ще безліч інших інструментів. Ядро антивіруса відмінно справляється з поставленими завданнями в обох версіях продукту.
Panda Antivirus
Відносний дебютант на ринку антивірусного ПО швидко набирає популярність. Творці програми реалізували функцію віддаленого аналізу загроз за допомогою хмарного сховища баз даних. Колишня назва, Panda Cloud Antivirus, відображало подібну особливість. Тобто постійне оновлення резидентних баз не потрібно, але натомість користувачі «жертвують» частиною пропускної здатності каналу. Основна перевага продукту полягає в скороченому споживанні ресурсів комп'ютера, однак, постійне споживання трафіку дещо нівелює цю перевагу.
Платна версія, Panda Antivirus Pro, крім агресивної утиліти відновлення, який відключається тулбару і інших можливостей безкоштовної версії (Panda Free Antivirus) пропонує:
- фаєрвол на базі даних кінцевих користувачів;
- екранна клавіатура для обходу кейлокеров (програм, що зчитують натискання клавіш);
- монітор бездротових мереж;
- пріоритет при зверненні в технічну підтримку.
Примітно, що додаткові функції, який обійдуться в 40 доларів за річну підписку, практично не приносять користі для побутового комп'ютера. А модулі антивірусного захисту у обох версій абсолютно ідентичні.
Установка антивіруса
Розглянемо процес установки на прикладі Panda Free Antivirus. Справа починається з відвідування офіційного сайту. Там нам потрібна кнопка «Download».
Після цього надійде перше речення придбати платну версію. Тиснемо «Ні дякую», якщо не хочемо купувати Pro підписку.
Потім сайт Panda перенаправить користувача на сервер зберігання даних відомого порталу оглядачів електроніки CNet, звідки потрібно завантажити файл-інсталятор.
Запускаємо викачаний файл і тиснемо «Далі».
Далі буде найскладніший етап установки. Задаємо параметри установки:
- Вибираємо директорію установки.
- Задаємо мову інтерфейсу.
- Погоджуємося / відхиляємо установку тулбара в браузер.
- Приймаємо настройки інсталяції і починаємо установку.
Вдруге відхиляємо пропозицію придбати платну версію за допомогою кнопки «Основний захист».
Чекаємо закінчення завантаження і розпакування файлів.
Вибираємо пункт «Відкрити зараз» (або «Кінець» для завершення установки).
Швидкий процес ініціалізації запуску антивіруса.
Потім установник пропонує два варіанти дій:
- Створити обліковий запис користувача (або увійти під уже існуючої).
- Запустити програму без облікового запису.
Вибираємо відповідний пункт і отримуємо готовий працюючий антивірус.