Бездротова мережа дозволяє виходити в онлайн без зайвої мороки з кабелями. Її роботу забезпечує маршрутизатор, який фактично транслює одержувані і прийняті дані у вигляді радіосигналу. Все більш-менш сучасні пристрої оснащуються бездротовими адаптерами.
Основні дії для підключення до мережі
Крок перший: Розташуєтеся в зоні мовлення бездротового маршрутизатора, будь то власне житло або публічне місце.
Крок другий: Дізнайтеся ім'я мережі яка транслюється. Якщо настройки роутера за замовчуванням не змінювалися, то ім'я мережі буде збігатися з його моделлю. Але багато користувачів персоналізують назви своїх мереж для швидкого виявлення.
Крок третій: Багато мережі захищені паролем. Для успішного підключення в такому випадку необхідно дізнатися згаданий пароль. У домашніх мережах його зазвичай повідомляє майстер, який налаштовував роутер. У публічних закладах можна довідатися у співробітників.
Крок четвертий: Знаючи ім'я мережі, знайти її в менеджері бездротових підключень пристрої (Win або Mac ноутбуки, смартфони і планшети) не складе труднощів. Процес пошуку трохи відрізнятися від пристрою до пристрою, але в цілому полягає в відкриванні менеджера бездротових підключень і натисканні кнопки «Підключити».
Приклад підключення на ноутбуці з Windows 7
У ноутбуках мережеві адаптери вбудовані. Для бездротового підключення настільної системи знадобиться придбати і підключити USB WiFi адаптер. Крім того знадобиться працює бездротовий маршрутизатор, підключений до інтернету.
Крок перший
Налаштуйте бездротової роутер. Велика частина сучасних інтернет провайдерів поставляють такий пристрій в комплекті послуг підключення. У процесі установки необхідно забезпечити безпеку мережі.
Шифрування даних і складний пароль - достатні заходи безпеки для побутової мережі. Інструкції з налаштування параметрів безпеки повинні бути в керівництві користувача, однак при наявності сумнівів завжди можна проконсультуватися з фахівцем.
Крок другий
Перевірте наявність бездротового адаптера. Всі ноутбуки забезпечуються подібним пристроєм, на відміну від настільних систем. Останні доведеться забезпечувати зовнішнім бездротовим адаптером, який також доведеться налаштовувати під час першого підключення. Благо вони забезпечуються необхідними інструкціями. А деякі моделі навіть оснащуються невеликим модулем флеш пам'яті із записаним інсталяційний файл драйверів.
Після всіх налаштувань вибрати необхідну мережу для підключення допоможе іконка підключення в правій частині панелі завдань. У деяких випадках вона може ховатися в вікні, яке відкривається натисканням стрілки вгору, розташованої на тій же ділянці панелі завдань.
Крок третій
Зі списку точок доступу необхідно вибрати потрібну.
Після натискання кнопки «Підключення» захищений маршрутизатор запросить пароль доступу. Якщо в процесі установки домашньої мережі пароль не змінювався, то його можна виявити на наклейці, на задній частині корпусу. Також пароль доступу повідомляє співробітник провайдер в процесі підключення та налаштування бездротового роутера. Функція «Підключатися автоматично» дозволить не вводити пароль при кожному підключенні.
При першому підключенні до кожної точки система пропонує вибрати тип мережі - публічну, домашню або робочу. Вибір залежить від поточного місця розташування.
При роботі в публічних мережах слід дотримуватися обережності. Наприклад, не відвідувати сайтів, де необхідно вводити особисті дані або платіжні реквізити. Це допоможе запобігти розкраданню особистих даних.