Роутер або маршрутизатор – не дуже дороге пристрій, але все ж, деякі намагаються економити при виборі конкретної моделі, нехтуючи надійністю і якістю збірки.
Домашні та офісні роутери в більшості випадків працюють цілодобово, а стабільність з'єднання з Інтернетом важлива завжди, тому слід ретельно підходити до вибору роутера і не економити на цьому.
У даній статті ми з Вами розглянемо типові несправності більшості роутерів, методи проведення самостійної діагностики і ремонту роутерів.
Проблеми з Живлення роутера
Якщо роутер не подає ніяких ознак життя, то вірогідні наступні варіанти: вийшов з ладу блок живлення або несправна вхідні ланцюг Живлення (стабілізатор) роутера.
Переконайтеся, що блок живлення підключений до мережі 220 В і його кабель надійно підключений до роутера. Перевірте кнопку включення, можливо, її просто зачепили. Якщо є можливість, перевірте напругу і струм на виході блоку живлення мультиметром. Зазвичай блоки живлення виходять з ладу частіше самих роутерів.
Перестала працювати мережа (Інтернет), роздавали роутером
Для початку слід спробувати перезавантажити роутер і підключений до нього комп'ютер. Потім рекомендуємо спробувати підключити до нього інші пристрої - ноутбук, смартфон або інші.
Перевірте всі керуючі кнопки на корпусі роутера, на деяких моделях модуль WiFi можна просто відключити кнопкою.
Якщо проблема не вирішилася, зателефонуйте Вашому провайдеру, що надає доступ до Інтернету. Можливо, проблема у них на лінії. Часто буває таке, що просто люди забувають поповнити рахунок.
Перевірте Інтернет кабель (не тільки вдома або в офісі, а й за його межами). Може бути він пошкоджений - таке теж буває.
Тільки після того, як Ви переконалися на всі 100%, що все вищевикладене виключено, заходите в налаштування роутера і перевірте, чи не збилися вони. Не радимо Вам щось міняти в настройках, якщо Ви точно не впевнені в своїх діях.
Інші причини
Існують і інші нюанси, наслідком яких є поломка роутера. Наприклад, пошкодження прошивки (прошивки) пристрої, вихід з ладу трактів прийому і передачі.
Якщо в належний спосіб з WiFi мережею, рекомендуємо поміняти в налаштуваннях роутера номер каналу.
Канал – це поддиапазон частот, на яких роутер здійснює мовлення і прийом сигналу WiFi. Можливо, поточний канал перевантажений, наприклад, якщо роутер сусідів працює на тому ж каналі.
Що якщо нічого не допомогло?
Телефонуйте або напишіть в техпідтримку виробника Вашого роутера. Ніхто крім них не знає цей пристрій краще. Ви заплатили за їх продукт, вони постараються Вам допомогти.
На цьому наші рекомендації по ремонту роутерів добігають кінця. Сподіваємося, що ця інформація Вам допомогла! Якщо у Вас є питання або потрібні послуги фахівця по ремонту роутера, телефонуйте! Ми завжди раді надати Вам кваліфіковану допомогу!