Для початку діагностування несправності ноутбука слід визначитися з термінологією. Формулювання «ноутбук не включається» означає, що пристрій не реагує на натискання кнопки живлення при підключеному блоці живлення або батареї. Якщо після включення не завантажується операційна система або комп'ютер, запустити, відразу вимикається, то це проблеми іншого характеру.
Проблеми в системі Живлення
Перше, що спадає на думку, якщо ноутбук не включається - немає Живлення. Тому слід спочатку перевірити, так би мовити, зовнішню частину системи, починаючи з розетки. Наявність Живлення в розетці перевірити просто - достатньо підключити який-небудь інший прилад. Потім слід перевірити справність мережевого фільтра і всіх його гнізд і запобіжника (якщо такий є), якщо ноутбук підключений через нього.
Все в порядку - переходимо до блоку живлення. При наявності «живий» батареї така процедура перевірки не складе труднощів. Якщо акумулятор вже відслужив своє, то використовуємо мультиметр. Наступний етап - підключення Живлення з відключеною батареєю. Добре, якщо проблема виявлена на одному з попередніх етапів. В іншому випадку проблема дещо глибше.
Несправності периферії
Коли жодна з наведених вище дій не призводить до відчутних результатів пора звертатися в майстерню по ремонту. Але при наявності мінімальних технічних знань або достатньої частки авантюризму (в разі доведеться купувати новий ноутбук) можна переходити до наступного етапу діагностики.
Озброюємося пінцетом і викруткою і акуратно відкриваємо корпус. Ноутбук - техніка ніжна, тому обережність слід проявляти вже на цьому етапі. Позбувшись від нижніх кришок, намагаємося запустити комп'ютер, відключіть по черзі все, що можна від'єднати:
- жорсткий диск (2);
- оптичний привід (дисковод) (1);
- планки оперативної пам'яті (3);
- клавіатуру, тачпад (підключаються шлейфом до материнської плати).
Якщо система запуститься без одного з перерахованих пристроїв, то «винуватець» виявлено та підлягає заміні. У випадках, коли проблема не виявлена і після маніпуляцій з «начинкою», спроби ремонту, пов'язані з авантюризмом відпадають. Далі починаються технічно складні моменти.
Діагностика материнської плати
Але при певній вправності шанс виявити поломку самостійно ще залишається.
Тільки все подальші дії будуть зроблені на власний страх і ризик. Тут як з самолікуванням - все небезпечно, а майстри знижку за самостійні спроби ремонту не зроблять.
Якщо попередній абзац не виглядає загрозливим, переходимо до подальших дій. Для початку потрібно «оголити» материнську плату, відокремивши від неї всю периферію і вивільнити її з корпусу. Потім візуально оцінити стану роз'єму живлення. Вони часто розношуються або ламатися. «На око» все в порядку? Прозванням контакти. Якщо струм не проходить - міняємо роз'єм. Проходить - продовжуємо діагностику.
Велика кількість бруду в корпусі - привід підозрювати в несправності південний міст. Він міг значно перегрітися і вийти і ладу. В такому випадку однозначно слід звернутися в майстерню, та не в яку потрапило, а в оснащену спеціальним термостолом для пайки складних мікросхем.
Те ж слід робити і в випадках, коли проблема криється в несправності одного з контролерів ланцюга Живлення, правда, в цьому випадку фахівці можуть використовувати термоповітряний станцію або паяльник.