Кількість мережевих кабелів, які оточують нас вдома і на роботі постійно зростає. Зараз виробники електроаксессуаров пропоную спеціальні розетки для прокладання домашньої мережі.
В таких умовах вміння самостійно приєднувати коннектор RJ-45 до стандартного кабелю на 4 кручених пари (обжимати кабель) дуже стане в нагоді. Звичайно, за прокладкою інформаційних мереж має сенс звернутися до фахівців. Але якщо потрібно замінити тільки зламаний коннектор на одному кабелі, то має сенс виконати всі операції самостійно.
Для цього знадобиться не так багато:
- Кусачки або ножиці.
- Невелика плоска викрутка. Товщина закінчення викрутки не повинна перевищувати ширину металевих контактних майданчиків на коннекторе, інакше забезпечити надійний контакт з провідниками в жилах не вийде.
- Змінний коннектор, який можна придбати в будь-якому електротехнічному або комп'ютерному магазині.
- Опціонально - захисні ковпачки для конекторів. Вони запобігають перегини кабелю біля коннектора і захищають його корпус.
Якщо обжимати доведеться багато і часто, то має сенс придбати спеціальний інструмент - крімпер. У ньому є всі необхідні пристосування для зачистки кабелів і підключення конекторів.
Порядок проводів або терморегулятори
Існує два типи терморегулятори Ethernet-кабелю: пряма і перехресна. Пряма використовується для з'єднання комп'ютера або телевізора з маршрутизатором. Перехресна - для підключення двох приймаючих пристроїв один з одним (комп'ютера з ноутбуком або телевізором, роутера з роутером).
Пряма терморегулятори виконується за однаковою схемою на обох кінцях дроти.
При перехресному з'єднанні необхідно використовувати різний порядок жив на різних кінцях дроти.
Процес обтиску
Насамперед слід зрізати невелику ділянку кабелю (до 5 см) зі старим коннектором. На останньому з штекером відрізку кабелю залишаться і всі можливі перегини і місця з великим зносом жив. Знявши старий коннектор, можна надягати на провід захисний ковпачок.
Потім слід зняти верхній шар ізоляції на відрізку в 3-4 см за допомогою ножиць, ножа, пристрої поруч з рукоятками крімпер або будь-якого зручного пристосування. Однак слід виконувати процедуру акуратно, щоб не зашкодить ізоляцію жив.
Тепер слід добре вирівняти жили і укласти їх в одну площину в порядку, зазначеному вище (оголяти кінці не потрібно). Потім необхідно приміряти жили до конектора. Довжина жив повинна бути такою, щоб вони кінцями упиралися в торцеву стінку коннектора, а ділянку з основною ізоляцією доходив стінки першої камери. Надлишки відрізати.
Після цього необхідно акуратно завести жили в коннектор так, щоб кожна зайняла відведений канал і дійшла до торцевої стінки коннектора. В іншому випадку нормального контакту не вийде, і сигнал буде надходити погано.
Конектор з заведеними в нього проводами потім слід помістити в отвір для нього крімппера (маркується 8Р) і акуратно стиснути рукоятки. Тепер залишилося тільки завести захисний ковпачок на корпус коннектора, і обжимка завершена.
Використання викрутки
У випадку з викруткою необхідно акуратно втиснути контактні площадки так, щоб розташовані під ними ножі пробили ізоляцію жив і дістали до провідника. Потрібно виконати операцію з усіма вісьмома жилами. Інакше сигналу не буде зовсім або він буде працювати на обмеженій швидкості. Після пророблення операції з усіма жилами слід втиснути засувку в передній камері коннектора, де розташовується ділянку кабелю з ізоляцією.