У цій статті ми з Вами розглянемо проблему, коли робота на ноутбуці стає комфортною через занадто гучного шуму, який видають вентилятори ноутбука.
Слід зазначити кілька нюансів:
- Якщо Ви ставите ноутбук на килим або ковдру, це заважає циркуляції повітря. Таким чином, ефективність системи охолодження знижується, а температурні датчики фіксують підвищену температуру. Ноутбук збільшує швидкість обертання кулерів, через це чується сильний шум. Це цілком нормально, але не можна часто використовувати ноутбук таким чином, плюс до всього це сприяє швидкому засмічення системи охолодження.
- Коли Ви запускаєте ресурсномістке додаток (гри або спеціалізовані програми), навантаження на процесор і відеочіп збільшується, відповідно зростає і температура. Ноутбук намагається відводити тепло за рахунок збільшення швидкості обертання вентиляторів. Це теж норма, ніяких дій робити не потрібно.
Чистка ноутбука від пилу
Коли ноутбук починає шуміти на «холостому ходу», якщо не запущені ніякі потужні програми, слід негайно провести чистку ноутбука. Справа в тому, скупчення пилу на лопатях вентиляторів, що охолоджують і на радіаторі викликає шум ноутбука. Це веде до перегріву ноутбука і він прискорює відведення тепла.
Якщо знехтувати своєчасної чищенням і заміною теплопроводящей пасти, це може привести до спрацьовування захисту від перегріву (періодичні перезавантаження ноутбука) і навіть до виходу з ладу одного з чіпів.
Коригування швидкості обертання кулерів
Є й інші способи позбутися від шуму ноутбука, але ми їх не рекомендуємо, якщо Ви не володієте належними навиками! Використовуючи ці методи, через незнання, Ви можете нашкодити пристрою.
1. Оновлення BIOS. Коригування швидкості обертання вентиляторів вручну, або перепрошивка версії БІОС на новішу, де можливо усунені проблеми контролю швидкості обертання кулерів.
2. Спеціальні утиліти для контролю і примусового зміни швидкості обертання кулерів системи охолодження, наприклад SpeedFan.
Увага! Якщо Ви все ж вирішили використовувати ці методи і точно знаєте, що робите, рекомендуємо Вам прочитати статтю, де описано як проконтролювати температуру центрального процесора, чіпів, відеокарти і жорсткого диска. Це дозволить Вам найбільш повно зрозуміти проблему.
Дякуємо Вам за увагу!
Дуже сподіваємося, що наведені вище рекомендації допомогли Вам і дали трохи інформації про проблеми із зайвою шумом ноутбука. Якщо у Вас з'явилися питання, телефонуйте, ми обов'язково постараємося Вам допомогти!