У більшості випадків самостійні перезавантаження ноутбука пов'язані з перегрівом процесора або одного з чіпів. Але є й інші причини, які ми розглянемо в рамках цієї статті. Потім спробуємо виконати ряд дій, які допоможуть вирішити проблему перезавантажень ноутбука.
1. Спрацьовує захист від перегріву
Найімовірніше, ноутбук просто сильно забитий пилом, через що система охолодження не може коректно відводити тепло від процесора, відео чіпа і інших функціональних модулів.
“Як діагностувати перегрів ноутбука” – Ви дізнаєтеся з цієї статті.
В цьому випадку потрібно повністю видалити пил і бруд з корпусу ноутбука, замінити теплопроводящую пасту і термопрокладки. Рекомендуємо також перевірити працездатність кольорів системи охолодження.
2. Слідство неправильної роботи драйверів якогось пристрою
Постарайтеся згадати всі дії, які Ви робили з ноутбуком незадовго до появи проблем перезавантаження. Можливо, це установка нового драйвера, оновлення драйверів відеокарти. Спробуйте виконати відкат системи, або вручну видалити встановлені драйвера (може допомогти повторна установка або оновлення).
3. Збої в живленні
Без спеціального обладнання це важко визначити, але причиною може бути несправність контролера акумулятора ноутбука. Вийміть акумулятор та увімкніть ноутбук без нього, тільки з підключеним проводом зарядного пристрою.
4. Проблеми з оперативною пам'яттю ноутбука
Проведіть діагностику ОЗУ за допомогою програм типу Memtest86, або спеціальними засобами Windows 7. Відкрийте «Панель управління» – «Адміністрування» – «Засіб перевірки пам'яті Windows». Дотримуйтесь подальших інструкцій.
Якщо пам'ять не пройшла перевірку, можливо вона і є винуватцем постійних перезавантажень ноутбука. Спробуйте поміняти модулі пам'яті, запустити ноутбук з одним модулем, з іншим.
Вийшло?
Ми раді, якщо Вам вдалося усунути проблему! Але буває всяке, тому ми завжди готові Вас вислухати і допомогти з вирішенням проблеми. Спасибі за увагу!