Два комп'ютери з однаковою комплектацією можуть працювати по-різному: один швидко запускає програми та ігри, оперативно завантажується і працює відмінно, а інший повільно виконує всі ці дії, до того ж постійно з'являються якісь вікна і виникають помилки в програмах.
Справа в тому, що неоптимальний використання ресурсів вашого комп'ютера призведе до його низької продуктивності в тих додатках, які важливі в даний момент.
У цій невеликій статті ми з Вами розглянемо, як виконати правильну настройку комп'ютера для підвищення його продуктивності.
1. Розгін комп'ютера
Просунуті користувачі скажуть, що можна скористатися розгоном комп'ютера, тоді при тій же конфігурації він буде працювати швидше. Це так, але розгін прискорює знос комплектуючих, а якщо намагатися зробити це без належних знань, то комп'ютер може і зовсім перестати включатися. В рамках цього огляду ми не будемо розглядати цей спосіб.
2. Відключення невикористовуваних служб
Служби (читати в Вікіпедії) – це додатки, які запускаються і працюють разом в операційною системою. Кожна запущена служба забирає частину ресурсів комп'ютера. Якщо Ви не користуєтеся, наприклад, оновленням Windows, то до чого Вам запущена служба?
Натисніть правою кнопкою на «Комп'ютер». Оберіть «Управління», вкладка «Служби». Тут можна вибрати непотрібну службу і відключити її. Не варто побоюватися, Ви завжди можете все включити назад. Можна записати в блокнот, що і коли Ви відключали. Якщо Ви не знаєте, що означає та чи інша служба, вбийте її назву в пошук або ознайомтеся зі списком всіх служб Windows тут.
Деякі служби, які можна відключити
- Автономні файли;
- Вторинний вхід в систему;
- Служба розшуку (Windows Search);
- Допоміжна служба IP;
- Диспетчер друку (якщо немає принтера та інших друкуючих пристроїв);
- Модуль підтримки NetBIOS;
- Клієнт відстеження зв'язків, що змінилися;
- Про програму;
- Служба політики діагностики;
- Віддалений реєстр.
3. Налаштування параметрів швидкодії
Перейдіть в «Панель управління» – «Система і безпека» – «Система». Зліва натисніть «Додаткові параметри системи». В вікні натисніть «Параметри…» в блоці «Швидкодія».
Тут Ви побачите всілякі візуальні ефекти оболонки Windows: гладке прокручування, тіні, напівпрозорість вікон і інше. Можна вибірково відключати ефекти, а можна просто вибрати «Забезпечити найкращу швидкодію».
Це значно розвантажить ресурси комп'ютера і позитивно позначиться на його продуктивності.
4. Оновлення драйверів
Особливо це стосується драйвера відеокарти! Виробники постійно допрацьовують програмне забезпечення своїх продуктів, оновлення драйвера річної давності в деяких випадках дає приріст продуктивності більш ніж на 10%.
Про установку драйверів ми писали тут - "Як встановити драйвер обладнання".
5. Профілактичні роботи
Обов'язково ознайомтеся з цією статтею - "Зависання комп'ютера. Методи боротьби ". Виконайте дефрагментацію, антивірусну профілактику, очищення диска, реєстру і автозавантаження.
Дякую за увагу!
На цьому все. Ми описали найпростіші і дієві способи настройки комп'ютера для збільшення продуктивності. Сподіваємося, що даний матеріал був корисний Вам!
Якщо у Вас виникли складнощі і з'явилися питання, звертайтеся! Ми надаємо якісні послуги з налаштування комп'ютерів, консультація безкоштовна!