Практично всі нинішні ноутбуки і мобільні пристрої мають WiFi-адаптерами, які дозволяють підключатися до бездротових WiFi-мереж будинку, в офісі, громадських місцях. У наш час бездротові WiFi-мережі популярні і відіграють значну роль в сфері зручностей: люди вважають за краще не тягнути кабелі та проводи по кімнатах і квартирах, а вибирають бездротові технології, що вже зараз зручно і доступно.
По суті, сам принцип настройки WiFi мережі не сильно відрізняється від звичайної настройки проводового з'єднання пристроїв за технологією Ethernet: основна різниця в тому, що в якості середовища передачі у нас радіохвилі, а не кабель (вита пара).
Наша компанія завжди готова запропонувати Вам викликати професійного майстра по комп'ютерам додому! Телефонуйте, ми завжди Вам раді!
Основні органи WiFi роутера
Основні етапи настройки WiFi мережі
- Налаштування безпеки WiFi мереж
- Поради щодо вибору пароля
- Налаштування WiFi мережі з точкою доступу (Infrastructure)
- Підключення до налаштованої WiFi мережі. Windows XP
Технічні примітки
- Метод доступу до бездротової мережі CSMA / CA, а до провідної мережі — CSMA/CD.
- Тип передачі в WiFi мережах - полудуплекс. Це означає, що на одній частоті в один час може мовити тільки одна робоча станція.
- Загальноприйнятий стандарт WiFi мереж IEEE 802.11. Його різновиди: 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n. Державної комісії з радіочастот (ДКРЧ) встановлені допустимі радіочастоти в смузі 2400—2483,5 МГц (стандарти 802.11b і 802.11g; канали 1-13). Для стандарту IEEE 802.11a виділені частоти 5150—5350 МГц і 5650—6425 МГц.
- Поняття про максимальній відстані передачі не існує, бо воно залежить від безлічі факторів: поняття мертвих зон, де радіохвиля гаситься і не може поширюватися, потужність сигналу, діаграма спрямованості антени і багато іншого.
- WiFi мережі можна використовувати без обмеження тільки в домашніх умовах, а ось для створення бездротових мереж побільше може знадобитися дозвіл державних органів.
Стандарт IEEE класифікує WiFi за двома типами організації:
- Infrastructure. Цей тип організації бездротової мережі передбачає наявність двох типів пристроїв:
- Локальний комп'ютер, ноутбук, планшет або будь-яке інше мобільний пристрій, що володіє WiFi адаптером (Host);
- Точка доступа (Access Point) — WiFi роутер або маршрутизатор, пристрій, який є вузлом мережі. У цьому випадку безліч користувачів (hosts) можуть підключатися до точки доступу та користуватися послугами.
- Ad-Hoc. Тип організації WiFi мережі, що забезпечує пряме з'єднання hosts (комп'ютерів, ноутбуків і так далі), для передачі даних в межах підключених пристроїв.
Як правило, настройка WiFi мережі проводиться за типом Infrastructure. В цьому випадку можна досягти найкращої якості передачі інформації, зручно розташувати пристрої, використовувати такі технології як NAT, DHCP і інші; та й швидкість передачі в таких мережах більше, ніж в Ad-Hoc мережах, які служать в основному тільки для разового, тимчасового сполучення пристроїв.
Налаштування безпеки WiFi мереж
Протокол WEP
Стандарт IEEE 802.11 почав використовувати для безпеки протокол WEP. Протокол призначений для шифрування даних, що передаються в мережі за допомогою спеціального алгоритму RC4. Пароль мережі складається з 5 або 13 символів, до цього ключа додається 24 біта службової динамічної інформації, званої вектором ініціалізації. Тобто передана в WiFi мережі інформація шифрується 64-бітовим або 128-бітовим ключем безпеки.
У цьому протоколі існує два методи реєстрації користувачів в WiFi мережі (два типи аутентифікації):
- Shared Key. При підключенні до мережі використовується ключ безпеки (пароль) з 5 або 13 символів.
- Open System. Відкрита система, яка не потребує аутентифікації користувачів.
У наш час використання протоколу WEP вже не актуально, бо зловмисники давно навчилися підбирати паролі мереж за кілька хвилин. На зміну цього протоколу прийшли протоколи WPA і WPA2.
Протокол WPA
Даний протокол має потужні алгоритмамишифрування, на відміну від WEP. Що б поліпшити безпеку WiFi мережі, рекомендується використовувати протокол WPA2.
Варіанти налаштування протоколу:
- Pre-Shared Key або Personal. В цьому випадку пароль доступу до бездротової мережі встановлюється на точці доступу.
- RADIUS-сервер. Рішення для корпоративних мереж WiFi. У домашніх цілях не використовується. Принцип роботи полягає в тому, що при отриманні пароля, точка доступу передає його RADIUS-сервера на перевірку, і якщо він вірний, то тільки тоді відбувається підключення. Зламати таку мережу практично неможливо.
Поради щодо вибору пароля
Якщо Ви використовуєте протокол WPA2, то це не означає, що Ви в цілковитій безпеці. Важливо ще вибрати правильний пароль, зараз паролі підбирають за словником, тому жодних дати, числа, слова. Намагайтеся що б пароль складався зі спеціальних символів, великих і маленьких букв, наприклад R%*(136!4@uif.Fo. На підбір такого пароля можуть знадобитися роки.
Налаштування WiFi мережі з точкою доступу (Infrastructure)
Ми розглянемо настройку WiFi мережі на прикладі точки доступу D-Link. Налаштування всіх точок доступу аналогічна цей приклад.
Підключаємо точку доступу до мережі живлення і кабелем до комп'ютера або ноутбука. Як правило, у всіх точок доступу є вхід WAN (для підключення до мережі провайдера Інтернету) і кілька входів LAN (для створення Ethernet провідної мережі). Підключення для настройки точки доступу проводиться до порту LAN.
Запускаємо на комп'ютері browser, в адресний рядок вписуємо IP-адреса точки доступу. Його можна знайти в керівництві користувача.
Підключення до роутера
У нашому випадку IP-адреса точки 192.168.0.50. Потім вводимо login і пароль адміністратора, вони так само вказані в інструкції. Переходимо на вкладку налаштувань мережі WiFi.
Налаштування WiFi мережі
Основні настройки бездротової мережі:
- SSID — ідентифікатор мережі. Можна сказати, назва мережі.
- Channel — номер радіо-каналу. Частотний діапазон. Можна встановити за замовчуванням. Точка доступу автоматично виберемо найбільш підходящий і вільний для мовлення канал.
- WPA2-PSK — включення WPA2 протоколу шифрування.
- Passphrase — ключова фраза для доступу до WiFi мережі. Може бути від 8 до 63 символів.
В налаштуваннях точки доступу можна налаштувати її IP-адреса.
Адреса WiFi точки доступу
Підключення до налаштованої WiFi мережі
Переходимо в Мережеві підключення. Правою кнопкою миші по бездротового підключення. Вибираємо Властивості.
Мережеві підключення
Налаштовуємо IP-адреса в протоколі Інтернету(TCP/IP).
Налаштування протоколу TCP/IP
Налаштування параметрів TCP/IP
Тиснемо на вкладку Бездротові мережі.
Бездротові мережі
Натискаємо на кнопку Бездротові мережі.
Список WiFi мереж
Потім Оновити список мережі. Ми побачимо список доступних WiFi мереж.
Доступні WiFi мережі
Тут ми бачимо, що налаштована нами WiFi мережу Home з типом захисту WPA2 успішно визначилася.
Тепер натискаємо Підключити, вводимо встановлений нами ключ мережі.
Пароль WiFi мережі
Після введення ключа мережі натискаємо Підключити.
Підключення до WiFi мережі
На цьому настройка і підключення до WiFi мережі закінчено. Якщо одразу після назви мережі стоїть позначка "автоматично", то налаштоване пристрій буде саме підключатися до зазначеної WiFi мережі, якщо воно знаходиться в радіусі її дії.
Дякуємо за увагу! Сподіваємося, що наші рекомендації Вам допомогли. Телефонуйте з будь-яких питань!