Практично всі нинішні ноутбуки і мобільні пристрої мають WiFi-адаптерами, які дозволяють підключатися до бездротових WiFi-мереж будинку, в офісі, громадських місцях. У наш час бездротові WiFi-мережі популярні і відіграють значну роль в сфері зручностей: люди вважають за краще не тягнути кабелі та проводи по кімнатах і квартирах, а вибирають бездротові технології, що вже зараз зручно і доступно.
По суті, сам принцип настройки WiFi мережі не сильно відрізняється від звичайної настройки проводового з'єднання пристроїв за технологією Ethernet: основна різниця в тому, що в якості середовища передачі у нас радіохвилі, а не кабель (вита пара).
Наша компанія завжди готова запропонувати Вам викликати професійного майстра по комп'ютерам додому! Телефонуйте, ми завжди Вам раді!
Основні етапи настройки WiFi мережі
- Налаштування безпеки WiFi мереж
- Поради щодо вибору пароля
- Налаштування WiFi мережі з точкою доступу (Infrastructure)
- Підключення до налаштованої WiFi мережі. Windows XP
Технічні примітки
- Метод доступу до бездротової мережі CSMA / CA, а до провідної мережі — CSMA/CD.
- Тип передачі в WiFi мережах - полудуплекс. Це означає, що на одній частоті в один час може мовити тільки одна робоча станція.
- Загальноприйнятий стандарт WiFi мереж IEEE 802.11. Його різновиди: 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n. Державної комісії з радіочастот (ДКРЧ) встановлені допустимі радіочастоти в смузі 2400—2483,5 МГц (стандарти 802.11b і 802.11g; канали 1-13). Для стандарту IEEE 802.11a виділені частоти 5150—5350 МГц і 5650—6425 МГц.
- Поняття про максимальній відстані передачі не існує, бо воно залежить від безлічі факторів: поняття мертвих зон, де радіохвиля гаситься і не може поширюватися, потужність сигналу, діаграма спрямованості антени і багато іншого.
- WiFi мережі можна використовувати без обмеження тільки в домашніх умовах, а ось для створення бездротових мереж побільше може знадобитися дозвіл державних органів.
Стандарт IEEE класифікує WiFi за двома типами організації:
- Infrastructure. Цей тип організації бездротової мережі передбачає наявність двох типів пристроїв:
- Локальний комп'ютер, ноутбук, планшет або будь-яке інше мобільний пристрій, що володіє WiFi адаптером (Host);
- Точка доступа (Access Point) — WiFi роутер або маршрутизатор, пристрій, який є вузлом мережі. У цьому випадку безліч користувачів (hosts) можуть підключатися до точки доступу та користуватися послугами.
- Ad-Hoc. Тип організації WiFi мережі, що забезпечує пряме з'єднання hosts (комп'ютерів, ноутбуків і так далі), для передачі даних в межах підключених пристроїв.
Як правило, настройка WiFi мережі проводиться за типом Infrastructure. В цьому випадку можна досягти найкращої якості передачі інформації, зручно розташувати пристрої, використовувати такі технології як NAT, DHCP і інші; та й швидкість передачі в таких мережах більше, ніж в Ad-Hoc мережах, які служать в основному тільки для разового, тимчасового сполучення пристроїв.
Налаштування безпеки WiFi мереж
Протокол WEP
Стандарт IEEE 802.11 почав використовувати для безпеки протокол WEP. Протокол призначений для шифрування даних, що передаються в мережі за допомогою спеціального алгоритму RC4. Пароль мережі складається з 5 або 13 символів, до цього ключа додається 24 біта службової динамічної інформації, званої вектором ініціалізації. Тобто передана в WiFi мережі інформація шифрується 64-бітовим або 128-бітовим ключем безпеки.
У цьому протоколі існує два методи реєстрації користувачів в WiFi мережі (два типи аутентифікації):
- Shared Key. При підключенні до мережі використовується ключ безпеки (пароль) з 5 або 13 символів.
- Open System. Відкрита система, яка не потребує аутентифікації користувачів.
У наш час використання протоколу WEP вже не актуально, бо зловмисники давно навчилися підбирати паролі мереж за кілька хвилин. На зміну цього протоколу прийшли протоколи WPA і WPA2.
Протокол WPA
Даний протокол має потужні алгоритмамишифрування, на відміну від WEP. Що б поліпшити безпеку WiFi мережі, рекомендується використовувати протокол WPA2.
Варіанти налаштування протоколу:
- Pre-Shared Key або Personal. В цьому випадку пароль доступу до бездротової мережі встановлюється на точці доступу.
- RADIUS-сервер. Рішення для корпоративних мереж WiFi. У домашніх цілях не використовується. Принцип роботи полягає в тому, що при отриманні пароля, точка доступу передає його RADIUS-сервера на перевірку, і якщо він вірний, то тільки тоді відбувається підключення. Зламати таку мережу практично неможливо.
Поради щодо вибору пароля
Якщо Ви використовуєте протокол WPA2, то це не означає, що Ви в цілковитій безпеці. Важливо ще вибрати правильний пароль, зараз паролі підбирають за словником, тому жодних дати, числа, слова. Намагайтеся що б пароль складався зі спеціальних символів, великих і маленьких букв, наприклад R%*(136!4@uif.Fo. На підбір такого пароля можуть знадобитися роки.
Налаштування WiFi мережі з точкою доступу (Infrastructure)
Ми розглянемо настройку WiFi мережі на прикладі точки доступу D-Link. Налаштування всіх точок доступу аналогічна цей приклад.
Підключаємо точку доступу до мережі живлення і кабелем до комп'ютера або ноутбука. Як правило, у всіх точок доступу є вхід WAN (для підключення до мережі провайдера Інтернету) і кілька входів LAN (для створення Ethernet провідної мережі). Підключення для настройки точки доступу проводиться до порту LAN.
Запускаємо на комп'ютері browser, в адресний рядок вписуємо IP-адреса точки доступу. Його можна знайти в керівництві користувача.
У нашому випадку IP-адреса точки 192.168.0.50. Потім вводимо login і пароль адміністратора, вони так само вказані в інструкції. Переходимо на вкладку налаштувань мережі WiFi.
Основні настройки бездротової мережі:
- SSID — ідентифікатор мережі. Можна сказати, назва мережі.
- Channel — номер радіо-каналу. Частотний діапазон. Можна встановити за замовчуванням. Точка доступу автоматично виберемо найбільш підходящий і вільний для мовлення канал.
- WPA2-PSK — включення WPA2 протоколу шифрування.
- Passphrase — ключова фраза для доступу до WiFi мережі. Може бути від 8 до 63 символів.
В налаштуваннях точки доступу можна налаштувати її IP-адреса.
Підключення до налаштованої WiFi мережі
Переходимо в Мережеві підключення. Правою кнопкою миші по бездротового підключення. Вибираємо Властивості.
Налаштовуємо IP-адреса в протоколі Інтернету(TCP/IP).
Тиснемо на вкладку Бездротові мережі.
Натискаємо на кнопку Бездротові мережі.
Потім Оновити список мережі. Ми побачимо список доступних WiFi мереж.
Тут ми бачимо, що налаштована нами WiFi мережу Home з типом захисту WPA2 успішно визначилася.
Тепер натискаємо Підключити, вводимо встановлений нами ключ мережі.
Після введення ключа мережі натискаємо Підключити.
На цьому настройка і підключення до WiFi мережі закінчено. Якщо одразу після назви мережі стоїть позначка "автоматично", то налаштоване пристрій буде саме підключатися до зазначеної WiFi мережі, якщо воно знаходиться в радіусі її дії.
Дякуємо за увагу! Сподіваємося, що наші рекомендації Вам допомогли. Телефонуйте з будь-яких питань!