Оновлення програмного забезпечення маршрутизатора необхідно для його стабільної роботи. Деякі виробники оснащують свої пристрої системою автоматичного пошуку і застосування оновлень, інші - пропонують завантажувати нові версії ПЗ з своїх офіційних сайтів і встановлювати вручну.
Підготовка до оновлення
Перед оновленням необхідно налаштувати дротове з'єднання між комп'ютером і роутером. Для цього служить спеціальний кабель з комплекту поставки. Один його штекер слід підключити до LAN-роз'єму роутера, другий - до такого ж на мережевий платі комп'ютера. LAN-роз'єми це згруповані кольоровим маркуванням гнізда на задній панелі пристрою. Як правило, їх чотири (але буває більше або менше) і вони підписані відповідним чином.
Проводити заміну прошивки виключно при дротовому з'єднанні необхідно. В іншому випадку програмне забезпечення може прийти в повну непридатність настільки, що навіть скидання до заводських налаштувань не допоможе, а сам роутер перетворитися на безплідний шматок пластика.
Розглянемо обидва способи на прикладі роутера D-Link DAP 1360, тому що він підтримує обидва. Але в першу чергу знадобиться увійти в Web-інтерфейс налаштувань пристрою. Для цього в рядку браузера слід ввести IP-адресу маршрутизатора і виконати вхід з даними облікового запису. Вся необхідна інформація вказана на коробці роутера і на наклейці на зворотній стороні корпусу.
Після застосування оновлень всі налаштування пристрою будуть скинуті. Тому слід запам'ятати їх або зберегти у форматі скріншотів для подальшого відновлення. Деякі пристрої пропонують зберігати налаштування в окремий файл.
Автоматичне оновлення
Меню оновлення програмного забезпечення знаходиться в розділі «Система», пункт «Оновлення ПЗ». В англійському інтерфейсі – Firmware upgrade. Так буде називатися відповідний пункт практично будь-якого пристрою від різних брендів.
Автоматичне оновлення вимагає тільки натискання двох кнопок. «Перевірити оновлення» виконає пошук свіжої версії ПЗ і порівняє її з наявною. Адреса для пошуку буде прописаний автоматично.
Натискання «Застосувати налаштування» ініціює процес оновлення. Після застосування змін маршрутизатор перезавантажиться і буде готовий до роботи з новою версією ПЗ.
Ручне оновлення
Для ручної установки нової версії ПО необхідно для початку завантажити файл з нею з офіційного сайту виробника.
Після цього в меню оновлення системи необхідно знайти рядок, в якій має бути вказано шлях до файлу з оновленням (1). Поруч з нею завжди є кнопка, підписана «Огляд» або «Browse».
Клік по ній відкриє вікно провідника, в якому необхідно вказати розташування завантаженого файлу з оновленнями (2). Виділивши потрібний файл, слід натиснути відкрити (3). Після цього залишиться тільки клікнути «Оновити» (4), і процес установки нової версії прошивки буде розпочато.
Він може зайняти деякий час, а в процесі можуть відбуватися перезавантаження пристрою. Це природна його частина - переживати не варто. Після завершення установки деякі виробники рекомендують виконати скидання пристрою до заводських налаштувань за допомогою маленької кнопки «Reset» на задній панелі. Але в такому випадку потрібно переконатися в наявності файлу з копією призначених для користувача параметрів.
Після завершення установки можна відключати дротове з'єднання і працювати в штатному режимі з бездротовою мережею. Природно після повернення налаштувань. При необхідності процедуру оновлення ПЗ швидко і якісно виконають в будь-якому комп'ютерному сервісі.